RAPORT Z BADAŃ 2013 KRBRD

RAPORT Z BADAŃ 2013 KRBRD

Opublikowane według Amber w Bezpieczeństwo · czwartek 07 Lis 2013
Tags: FundacjaPomocyOfiaromWypadkówDrogowychKRBRDPrędkośćpojazdóww2013statystyki

PRĘDKOŚĆ POJAZDÓW W POLSCE W 2013 ROKU
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego opublikowała wyniki Raportu z badań prędkości pojazdów w Polsce w 2013 r.
Wskazują one, że:
  • 64% kierowców w Polsce jeździ powyżej dopuszczalnego limitu,
  • 4 na 5 kierujących przekracza prędkość na drogach krajowych przebiegających przez teren zabudowany i na dwujezdniowych ulicach miast,
  • niemal co czwarty kierowca na drogach krajowych, nawet przejeżdżając przez miejscowości, przekracza prędkość o więcej niż 20 km/h.
  • liczba pojazdów przekraczających prędkość w porównaniu do 2013r. dodatkowo wzrosła – na zamiejskich drogach krajowych o 6%, a na dwujezdniowych ulicach miast o 7%.
  • w 2013 roku wydarzyło się blisko 8 300 wypadków (23% ogółu) z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu.
Pełna wersja raportu znajduje się pod adresem: kliknij tutaj