BLOG, zdarzenia, eventy - Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych

Rozliczenia
Przejdź do treści
Jazda na rowerze z dzieckiem – przepisy
Jazda na rowerze jest bez wątpienia przyjemną formą spędzania czasu, zwłaszcza jeżeli na przejażdżkę możemy zabrać swoją rodzinę.
Opublikowany przez Amber - 27 Paz 2019
Bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym
Bezpieczne poruszanie się rowerem po drogach publicznych wymaga znajomości przepisów kodeksu drogowego. Przede wszystkim potrzebna jest jednak empatia i zrozumienie dla innych uczestników ruchu drogowego. Coraz więcej mieszkańców zatłoczonych miast wiosną i latem przesiada się z samochodów i komunikacji miejskiej na rowery.
Opublikowany przez Patrycja Adamczyk - 29 Gru 2017
Czy wiesz na czym jeździsz?
Opony to jedna z najważniejszych części samochodu, bo tylko za ich pośrednictwem styka się on z drogą.
Opublikowany przez Amber - 21 Lis 2016
Nawet najlepszych zabija prędkość
O tym jak niebezpieczna potrafi być prędkość, chyba nikomu nie trzeba mówić. Codziennie na polskich drogach ginie ktoś, tylko dla tego, że jakiś kierowca zbytnio się spieszył. Niechlubne statystyki pokazują, że w naszym kraju panuje ciche przyzwolenie na łamanie ograniczeń prędkości.
Opublikowany przez Amber - 11 Sie 2016
Galeria Bryk 2016
W ubiegłą niedzielę 19.06.2016 w Łodzi odbyło się święto miłośników motoryzacji, jakim był zlot „Galeria Bryk”. W tym roku dopisała frekwencja. Najlepsze samochody z całego województwa zjechały do Galerii Łódzkiej aby pokazać jak piękna może być motoryzacja.
Opublikowany przez Bryk - 21 Cze 2016
ESP – czyli nie ślizgaj się!
VSA, CDC, DSC, PSM, DSTC, w zależności od producenta samochodu, nazwy tego systemu bywają różne. Jednak pod tymi tajemniczymi akronimami, kryje się dobrze znany z współczesnych aut- ESP.
ESP to angielski skrótowiec od słów Electronic Stability Program, czyli „elektroniczny system stabilizujący”. Jest to elektroniczny układ stabilizujący tor jazdy samochodu w czasie pokonywania zakrętów.
Opublikowany przez Amber - 12 Kwi 2016
„Kierowco, proszę zwolnij!”
Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber przystąpiła do realizacji kampanii społecznej pod hasłem „Kierowco, proszę zwolnij”, której celem jest zwrócenie uwagi na zachowanie ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa w okolicach szkół i przedszkoli.
Opublikowany przez Amber - 08 Mar 2016
Drogie konie mechaniczne
„Mój pierwszy samochód musi być piękny i szybki”-.....
Opublikowany przez Amber - 18 Lut 2016
Poduszka, która ratuje życie
W większości współczesnych samochodach na desce rozdzielczej oraz na kierownicy, znajduje się magiczny napis „Air bag”. Czy wiesz czym jest „poduszka powietrzna”?
Opublikowany przez Amber - 18 Lut 2016
Dziękujemy! Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych
Dziękujemy! Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych
Opublikowany przez Amber - 12 Lut 2016
Samochody z kierownicą po prawej stronie w ruchu prawostronnym
Oczywiście największym problemem jest rozwaga. Już od wielu lat kierowcy samochodów RHD (ang. Right Hand Drive) poruszają się po naszych drogach. Są to zwykle Polacy, którzy mieszkali w Wielkiej Brytanii i tam nabyli auto. Wielu z nich dość dobrze radzi sobie na naszych drogach. Jednak większość zapewnia, że jazda „anglikiem” jest trudniejsza i wymaga więcej uwagi oraz lepszego skupienia do drodze.
Opublikowany przez Amber - 11 Lut 2016
Ile kosztuje wypadek?
Wypadek czy kolizja to bardzo duży problem dla każdego kierowcy. Bardzo łatwo można zostać rannym lub zginąć. O tym wszyscy doskonale wiedzą, ale czy zastanawiałeś się kiedyś ile może kosztować wypadek? Okazuje się, że znacznie więcej niż może się wydawać.
Opublikowany przez Amber - 11 Lut 2016
Nawiązanie współpracy z MPK Łódź
Nawiązanie współpracy z MPK Łódź
Opublikowany przez Amber - 11 Lut 2016
Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych
Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych
SKŁADA WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI ZA DOKONANIE WPŁATY W WYSOKOŚCI 1% OD PAŃSTWA PODATKU
Opublikowany przez Amber - 11 Lut 2016
Piknik „Bądźmy Razem Bezpieczni” – Zapraszamy !
Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber, MPK – Łódź oraz Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi wraz z partnerami zaprasza na piknik w Zajezdni Muzealnej Brus poświęcony bezpieczeństwu w transporcie.
Opublikowany przez Amber - 11 Lut 2016
O czym powinien pamiętać kierowca prowadząc samochód w upalny dzień?
W tym roku pogoda wyjątkowo nas rozpieszcza, momentami nawet za bardzo! Wyruszając w drogę musimy pamiętać, by przestrzegać kilku ważnych zasad, które poprawiają komfort podróżowania i wpłyną na bezpieczeństwo podróży!
Opublikowany przez Amber - 11 Lut 2016
Zmiany, zmiany, zmiany … Bez przeszkód zarejestrujemy samochód z Anglii!
Mimo, że projekt budził wiele wątpliwości ze względów bezpieczeństwa, nowe przepisy weszły w życie! W sobotę, 15 sierpnia weszło w życie rozporządzenie dopuszczające do rejestracji samochody z kierownicą fabrycznie zamontowaną po prawej stronie. Nie znaczy to jednak, że na właścicielu tzw. anglika nie będą ciążyć inne obowiązki.
Opublikowany przez Amber - 11 Lut 2016
Bezpieczny powrót do szkoły!
Wakacje dobiegają właśnie końca. Już jutro do szkół powrócą wszystkie dzieci. Jest to bardzo ważny moment dla kierowców! Na terenie całego kraju, w dużych miastach, małych miasteczkach oraz na wsiach, pojawią maluchy, które samodzielnie będą spieszyć na lekcje. Niestety nie wszystkie dzieci wykazują się wystarczającą uwagą. Często spotkanie z kolegami i koleżankami, po długiej przerwie wakacyjnej, może być bardzo absorbujące. Drodzy kierowcy- zachowajcie czujność w pobliżu szkół! Nie przekraczajcie dopuszczalnej prędkości oraz uważajcie na przejścia dla pieszych.
Opublikowany przez Amber - 11 Lut 2016
Nauczmy się pomagać!
Nie bójmy się pomagać i prosić o pomoc !
Bezpieczeństwo na drogach to bardzo ważny temat. Niestety Polska wciąż pozostaje w czołówce państw europejskich w niechlubnych statystykach dotyczących ilości zgonów w wyniku wypadków drogowych. Od kilku lat sytuacja ulega poprawie, leczy wciąż pozostaje wiele do zrobienia.
Opublikowany przez Amber - 11 Lut 2016
Gdy opadną emocje, czas na podsumowania!
Ponad siedem godzin wypełnionych zabawą, przyjazną atmosferą, a przy okazji propagowaniem bezpieczeństwa drogowego – wczoraj, 28 czerwca w Zajezdni Muzealnej Brus przy ul. Konstantynowskiej 115 odbył się pierwszy w Łodzi rodzinny piknik poświęcony bezpieczeństwu „Bądźmy Razem Bezpieczni”.
Opublikowany przez Amber - 11 Lut 2016
Wróć do spisu treści