Bezpieczny powrót do szkoły!

Rozliczenia
Przejdź do treści

Bezpieczny powrót do szkoły!

Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych
Opublikowane według Amber w Bezpieczeństwo · czwartek 11 Lut 2016
Tags: apelBezpieczeństwobezpieczeństwodzieciFundacjaFundacjaPomocyOfiaromFundacjaPomocyOfiaromWypadkówDrogowympowrótdoszkoły


Wakacje dobiegają właśnie końca. Już jutro do szkół powrócą wszystkie dzieci. Jest to bardzo ważny moment dla kierowców!
Na terenie całego kraju, w dużych miastach, małych miasteczkach oraz na wsiach, pojawią maluchy, które samodzielnie będą spieszyć na lekcje. Niestety nie wszystkie dzieci wykazują się wystarczającą uwagą. Często spotkanie z kolegami i koleżankami, po długiej przerwie wakacyjnej, może być bardzo absorbujące. Drodzy kierowcy- zachowajcie czujność w pobliżu szkół! Nie przekraczajcie dopuszczalnej prędkości oraz uważajcie na przejścia dla pieszych.
Nasz apel kierujemy także do rodziców. Wyjaśnijcie swoim pociechom jak zachowywać się na ulicach. Od małego uczcie dzieci podstawowych zasad ruchu drogowego, takich jak najważniejsze znaki drogowe, znaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej, czy to aby nie przechodzić przez ulicę w miejscu niedozwolonym. Jeśli zajdzie taka potrzeba, poświęćcie kilka minut i odprowadźcie dziecko do szkoły osobiście.
Niestety nie możemy dzieciom osłodzić końca wakacji. Jednak wspólnymi siłami możemy uczynić powrót do szkoły bardziej bezpiecznym!0
recenzje

Wróć do spisu treści